Jak przygotować się do pierwszego diecezjalnego spotkania konsultacyjnego?

Pierwsze synodalne spotkanie konsultacyjne na poziomie diecezjalnym odbędzie się we wtorek 23 listopada 2021 o godz. 18.00 w Domu Arcybiskupów Warszawskiej. Zatytułowano je: “Od Kościoła klerykalnego do Kościoła synodalnego”.

Wezmą w nim udział członkowie Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Warszawskiej, przedstawiciele środowisk, które już zgłosiły swój udział w pracach synodu a także wszyscy, którzy zechcą dołączyć – zapowiada ks. Matteo Campagnaro.

Przy tej okazji wyjaśnia, że podstawową formą pracy grup synodalnych jest modlitwa, lektura i dzielenie się ich owocami. Dlatego, aby uczestniczyć w spotkaniu konsultacyjnym na poziomie diecezjalnym warto wcześniej zapoznać się z materiałami przygotowawczymi.

Zawierają one wyjaśnienie tematu konsultacji, modlitwę za Synod “Adsumus Sancte Spiritus a także fragmenty Pisma świętego i dokumenty Kościoła katolickiego, które mogą posłużyć jako pomoc do osobistej modlitwy i refleksji, aby lepiej wsłuchać się w Ducha Świętego

Spotkanie diecezjalne, będzie – jak mówi ks. Campagnaro –  “pierwszym zbieraniem duchowych owoców naszej modlitwy” dla dobra Kościoła. 

Do pobrania:

Materiały przygotowawcze