Uroczyste zakończenie diecezjalnego etapu synodu

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w piątek 24 czerwca o godz. 19.00, w Archikatedrze Warszawskiej zostanie odprawiona Msza święta na zakończenie diecezjalnego etapu synodu.

W Archikatedrze Warszawskiej spotkają się tego dnia proboszczowie i wierni świeccy zaangażowani w konsultacje synodalne. Zgromadzonym zostanie przedstawiony dokument synodalny Archidiecezji Warszawskiej. Poniżej publikujemy komunikat sekretariatu synodu z dnia 21 czerwca 2022 r.

 

Komunikat sekretariatu synodu

W piątek, 24 czerwca br., w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, zostanie podsumowany etap diecezjalny Synodu Biskupów. W archikatedrze warszawskiej o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana, której będzie przewodniczył kardynał Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski. Podczas tej uroczystości zostanie zaprezentowany końcowy dokument diecezjalnych konsultacji synodalnych.

Do udziału w koncelebrze Mszy Świętej zapraszamy wszystkich księży naszej archidiecezji, zwłaszcza księży dziekanów, księży wicedziekanów, księży proboszczów i rektorów, diecezjalnych i dekanalnych ojców duchownych, dekanalnych duszpasterzy dzieci i młodzieży. Do udziału we Mszy Świętej i wspólnej modlitwy szczególnie zapraszamy przedstawicieli parafialnych zespołów synodalnych, ponadto siostry i braci zakonnych, ruchy i wspólnoty, przedstawicieli archidiecezjalnych Rad: Duszpasterskiej i Ekonomicznej, uczestników diecezjalnych spotkań synodalnych, a także wszystkich wiernych naszej archidiecezji.

Dokument synodalny dla dekanatu odbierze ksiądz dziekan lub ksiądz wicedziekan oraz wskazana przez księdza dziekana osoba kontaktowa. Osoby kontaktowe prosimy o przybycie do Zakrystii archikatedry do godz. 18.30.

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Kościół Powszechny obchodzi po raz kolejny Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Prosimy o modlitwę w tej intencji.